Boerderijuitje.nl

De Brabantse Kluis in Aarle-Rixtel (Noord-Brabant)

De Boerderij

Een unieke locatie voor een personeelsuitje in de buurt van Eindhoven is de Boerderij van Christa en Geert Migchels in Aarle-Rixtel. Deze boerderij is gelegen binnen de muren van een missieklooster. Op de boerderij van Christa en Geert wonen ongeveer 100 melkkoeien en 70 stuks jongvee op een landgoed van 40 ha. Het landgoed wordt omringt door grachten en houtwallen. In 1994 is Geert gaan samenwerken met de zusters van Missieklooster Heilig Bloed. De boerderij van de zusters werd samengevoegd met de boerderij van Geert.

Het missieklooster komt voort uit een bloeiende Trappistenorde die in 1882 werd gesticht. Met de zusters kwamen ook de eerste koeien. De missiezusters hebben na de oorlog koeien van het Maas-Rijn-IJsselvee (MRIJ) uit de IJsselstreek gehaald voor de herstart van de kloosterboerderij. Nu Geert de scepter zwaait op de kloosterboerderij is het accent meer komen te liggen op melkproductie. Geert is de MRIJ-koeien van de zusters uit die tijd gaan kruisen met het roodbonte ras Holstein-Friesian.

 

 

 

 

 Op het terrein van het klooster staat nog steeds de oude kloosterhoeve uit 1850. Geert en Christa hebben deze oude boerderij verbouwd tot herberg. De herberg heet De Brabantse Kluis vernoemd naar de provincie waarin zij wonen en naar het klooster, waarvoor het woord 'kluis' een synoniem is. Zoek je een personeelsuitje in Noord-Brabant in de buurt van Eindhoven of Helmond? Boek dan nu via BoerderijUitje.nl en maak kennis met De Brabantse Kluis en haar rijke historie.

De boer & boerin

Christa en Geert Migchels wonen en werken samen met hun twee kinderen Tinka en Krijn op de kloosterboerderij in Aarle-Rixtel, vlakbij Helmond en Eindhoven. De boerderij hoort al sinds de 19e eeuw bij het klooster. In 1994 is Geert gaan samenwerken met de zusters en is de boerderij van de zusters samengevoegd met de boerderij van Geert en Christa. De zusters ondersteunen nog dagelijks bij het werk op de boerderij en met bijvoorbeeld de administratie.

Veel zusters komen oorspronkelijk uit Duitsland, dus je moet niet raar opkijken als er soms Duits op het erf gesproken wordt. Christa en Geert hebben een duidelijke taakverdeling. Hij doet de boerderij en zij doet de bedrijfsuitjes en de herberg. Herberg de Brabantse Kluis heeft 8 hotelkamers, een grote ontvangstruimte en twee vergaderzalen.  Luister naar de levensverhalen van Christa, Geert en de zusters van Heilig Bloed. Zij werken actief op hun kloosterboerderij. Ze zijn trots op hun werk, ze houden van hun dieren en ze willen die passie voor het Brabantse platteland heel graag met je delen.

 

Op het platteland vind je nog steeds een stukje 'bijna-vergeten' historie. Met zijn eigen mythes, waarheden, wetten, wijsheden en verhalen. Boek je bedrijfsuitje in Noord-Brabant in de buurt van Eindhoven via BoerderijUitje.nl en maak je kennis met de kloosterboerderij, haar bewoners en haar rijke historie.

De omgeving

Herberg de Brabantse Kluis van Christa en Geert Migchels is gelegen in Aarle-Rixtel, in de Meierij van 's-Hertogenbosch in Noord-Brabant. De Meierij van 's-Hertogenbosch was één van de vier delen van het Hertogdom Brabant. De herberg ligt binnen de muren van missieklooster Heilig Bloed, waar nog 60 missiezusters wonen. De kloosterboerderij ligt op een landgoed en is omringt door grachten en houtwallen.

Historisch gezien bestaat het dorp van Christa en Geert uit twee vroegere kernen: Aarle en zuidoostelijk daarvan Rixtel. Deze zijn in de twintigste eeuw echter aaneengegroeid. Het dorp staat bekend om haar textiel en klokken. In het dorp staat de oudste klokkengieterij van Europa. Verder kent Aarle-Rixtel het landgoed Croy, waarop Kasteel Croy staat. De oudste delen van het kasteel van Croy stammen vermoedelijk uit het midden van de vijftiende eeuw. De Brabantse Kluis ligt midden in de Peel en de omgeving is rijk aan natuur. Natuurreservaat De Biezen en natuurgebied de Grotelse Heide grenzen aan de kloosterboerderij

 

 

 

 

Het duistere veengebied rondom Aarle-Rixtel kent tal van mythen en sagen die gebaseerd zijn op het ondoorgrondelijke Peelmoeras. Zoek je een Buitengewoon Bedrijfsuitje in Noord-Brabant in de buurt van Eindhoven en Helmond? Kom dan naar De Brabantse Kluis en maak kennis met de prachtige omgeving van de Peel.

Reistijden

Vanaf Den Bosch 32,6 km 00:42 minuten
Vanaf Eindhoven 18,4 km 00:24 minuten
Vanaf Tilburg 47,7 km 00:51 minuten
Vanaf Breda 73,8 km 01:07 minuten
Vanaf Roosendaal 99,1 km 01:18 minuten
Vanaf Bergen op Zoom 112,9 km 01:28 minuten